Робота з дітьми

Головна мета діяльності табору є моральне виховання дітей та молоді в рамках просвітницької роботи, ознайомлення з основами православного віровчення, формування особистісних уявлень про сенс та зміст віри, життя в Церкві. Програму доповнюють богослужіння, спілкування зі священнослужителями, конкурси, концерти, туристичні походи та спортивні змагання.

День починається з фізичного загартування та водних процедур. Ранкова молитва лунає щодня – вранці та увечері. Діти також вчяться самообслуговуванню, застеляючи свої ліжка та прибираючи будиночки та територію табору. Наш девіз «Менше смітиш – менше прибираєш», тому у таборі проводиться акція «Фантик». Діти збирають фантики від цукерок і обмінюють їх потрібну кількість на цукерки.

Щоденне заняття з Закону Божого – гарна нагода зупинитись і вчитись мислити, аналізувати, співставляти слова з Біблії та конкретні приклади життя. В таборі функціонують різноманітні гуртки, щодня проводять конкурси та ігри. Старші сімейки збираються увечері біля вогнища. «Таємниці Бакотського лісу», «Бакотський Еверест», «Секретний пакет», «Робінзони», «Шансівська Січ», «Анумо дівчата» та «Дари лісу» – це лише невелика частка прикладів ігор та змагань, які назавжди залишаться у пам’яті дітей. Декілька разів на тиждень діти запрошуються до кінозалу, де проводиться перегляд та обговорення фільмів.

Вже стала традицією одноденна хресна хода до Бакотського скельного монастиря, де діти на чолі із священиком звершують молебень у печерах. В таборі створені умови для пізнавальної діяльності, спілкування, духовного розвитку молодих людей, робота за інтересами та любительськими захопленнями, спільного відпочинку та розваг.